°C

Leśnicy szukają odpowiedzialnych za porzucenie odpadów w lesie

Fot. Nadleśnictwo Rzepin
 

Leśnicy z Nadleśnictwa Rzepin poszukują osób odpowiedzialnych za wyrzucenie w lesie niedaleko Nowych Biskupic w gminie Słubice sterty odpadów. Chodzi o sztuczną nawierzchnię zerwaną z boiska bądź innego obiektu sportowego - poinformowała Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin.

„Jest to sztuczna nawierzchnia, jaką możemy spotkać na bieżniach, kortach tenisowych czy boiskach do piłki koszykowej. Prosimy osoby posiadające wiedzę o remontach tego typu obiektów sportowych w okolicy leśnictwa Biskupice o kontakt z biurem nadleśnictwa”

– powiedziała Gandecka.

Dodała, że zaśmiecanie lasów z roku na rok przybiera na sile. Leśnicy ze wszystkich 35 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Szczecinie alarmują, że las przez niektórych jest nadal traktowany jako bezpłatne wysypisko śmieci.

W 2019 r. na likwidację dzikich wysypisk RDLP w Szczecinie wydała 2,1 mln zł, wywożąc 11,1 tys. m sześc. śmieci. Dodatkowe koszty generował wywóz śmieci pozostawianych na obiektach turystycznych i edukacyjnych, gdzie nierzadko wystawione kosze traktowane są jako miejsce zbiórki odpadów przywożonych z domu.

„Wydatkowane na sprzątanie śmieci pieniądze mogłyby być przeznaczone na inne cele, np. uatrakcyjnienie oferty turystycznej”

– zaznaczyła Gandecka.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku