°C

Zielonogórski naukowiec ekspertem Komisji Europejskiej

FOT UZ
 

 Dr hab. inż. Maciej Dzikuć, prof. UZ z Instytutu Ekonomii i Finansów został ekspertem Komisji Europejskiej w ramach działań Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci.

Zajmuje się ona między innymi oceną innowacyjnych projektów w dziedzinie transportu, energii i telekomunikacji. Często ocenie poddawane są rozwiązania, które dopiero będą wdrażane na rynek.

Dr  Maciej Dzikuć będzie oceniał projekty energetyczne, których budżet,  liczony jest najczęściej w setkach milionów złotych. Zielonogórski naukowiec przyznaje, że to jego wielki sukces, ponieważ został wyłoniony do tego zadania spośród wielu ekspertów z całej Europy zarejestrowanych w Komisji:

Dodajmy, że profesor Maciej Dzikuć jest ekspertem oceniającym projekty składane m.in. do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz urzędów marszałkowskich poszczególnych województw. Składane wnioski najczęściej dotyczą rozwiązań niskoemisyjnych.

Do tej pory profesor Dzikuć ocenił blisko 200 projektów, których łączna wartość podczas realizacji przekroczyła 1 mld zł.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku