°C

Międzynarodowy Fundusz Walutowy o polskiej gospodarce

Fot. Pixabay
 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenia, że polska gospodarka ma szansę na odbudowę po spowolnieniu spowodowanym epidemią COVID-19. Po konsultacjach z polskim rządem eksperci Funduszu podkreślili, że atutem Polski jest sektor przedsiębiorstw, który miał mocne fundamenty przed pandemią, a podczas pierwszej fali COVID-19 skorzystał z państwowych programów pomocowych.

Alfredo Cuevas z Międzynarodowego Funduszu Walutowego powiedział, że obecnie kluczowe ryzyko dla gospodarki jest związane z przedłużaniem się okresu epidemii. Dodał, że istnieje też ryzyko, że minie trochę czasu zanim będzie można stosować szczepionkę.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy pozytywnie ocenił reakcję polskich władz na pierwszą falę COVID-19. Eksperci Funduszu zalecają kontynuowanie i rozszerzanie programów pomocowych dla firm.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że w tym roku polska gospodarka skurczy się o prawie 3,5 procent. W przyszłym roku wzrost gospodarczy ma wynieść 2,7 procent, a w 2022 roku. Produkt Krajowy Brutto wzrośnie o nieco ponad 5 procent.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku