°C

W Lubuskiem na 1097 łóżek dla chorych na COVID-19 zajętych 757

Fot. PAP/EPA/Giuseppe Lami
 

W woj. lubuskim w szpitalach dla pacjentów z COVID-19 jest przygotowanych 1097 łóżek. Według stanu na środę zajętych było 757 z nich. Natomiast na 60 łóżek respiratorowych zajęte były 42 - poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W środę w regionie potwierdzono 586 nowych zakażeń, zmarło 16 osób. Najwięcej zakażeń w skali województwa – 132 – było wykrytych w Gorzowie Wielkopolskim – przekazał Lubuski Urząd Wojewódzki (LUW).

W regionie co jakiś czas pojawiają się większe ogniska COVID-19, m.in. wśród pensjonariuszy i pracowników niektórych domów pomocy społecznej, czy też wśród pacjentów i personelu szpitalnego.

Szpital tymczasowy dla woj. lubuskiego ze 170 łóżkami, w tym 25 respiratorowymi, zostanie do 7 grudnia br. zorganizowany w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze; trwają ostatnie prace wykończeniowe w nowym obiekcie.

W poniedziałek (16 listopada br.), rozpoczęły się dostawy wyposażenia do szpitala tymczasowego; dostarczono 25 ze 170 łóżek, dostawy będą kontynuowane sukcesywnie – przekazał Zieleński.

„Termin uruchomienia szpitala nie jest zagrożony. W magazynach LUW są także kolejne elementy wyposażenia – pompy infuzyjne, stacje do dezynfekcji. Czekamy na transport 8,5 tys. testów antygenowych, z których 1 750 trafi właśnie do szpitala tymczasowego” – powiedział Zieleński.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku