°C

Zmarł Zenon Michałowski

fot: archiwum Radia Zachód
 

Nie żyje Zenon Michałowski, były gorzowski opozycjonista, przedsiębiorca i wieloletni działacz sportowy.

Zenon Michałowski w okresie PRL działał w opozycji antykomunistycznej. Był jednym z założycieli gorzowskiej „Solidarności”, a w 1989 prowadził w regionie kampanię wyborczą Komitetu Obywatelskiego. Tak – w największym skrócie – wspominał tamte lata w rozmowie ze Zbigniewem Bodnarem:

Po transformacji ustrojowej Michałowski został prezesem spółki Meprozet Stare Kurowo, zajmującej się konstrukcjami stalowymi.

Znany był jednak przede wszystkim z działalności sportowej. Najpierw jako członek zarządu, a od 2006 roku jako prezes pierwszoligowego siatkarskiego klubu GTPS. Pełnił tę funkcję do 2009 roku, później przez trzy lata był wiceprezesem, a od 2012 roku do rozwiązania drużyny ponownie prezesem. Największym sukcesem za jego czasów był awans do półfinału play-off I ligi i ćwierćfinału Pucharu Polski w sezonie 2010/2011. W ostatnim czasie Michałowski wspierał piłkarzy Stilonu.

Niestety dziś w nocy przegrał walkę z chorobą, miał 70 lat.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku