°C

Po raz kolejny wyciągają „Pomocną dłoń”

archiwum Radia Zachód
 

Świebodziński Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do wspierania akcji „Pomocna dłoń”.

Jest to inicjatywa, która ma na celu przygotowanie paczek z najbardziej przydatnymi przedmiotami dla potrzebujących rodzin. Dzięki akcji tuż przed świętami do takich rodzin trafią między innymi środki higieny, produkty spożywcze, a także wyprawka dla niemowlaka.

Monika Filińska, dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie, mówi, że „Pomocna dłoń” dotrze do sześciu rodzin:

Jak dodaje dyrektorka, zaskakujące jest duże zainteresowanie ze strony mieszkańców, którzy chętnie zgłaszają się do pomocy. W tej chwili jeszcze jedna rodzina oczekuje wsparcia:

Akcję popiera Urząd Miasta w Świebodzinie, na czele z burmistrzem Tomaszem Sielickim, który zauważa, że wśród nas jest wiele rodzin, które boją się poprosić o pomoc. Jak dodaje, nie można być obojętnym wobec takich osób:

Dodajmy, że poza akcją „Pomocna dłoń” Ośrodek Pomocy Społecznej na co dzień wspiera swoich podopiecznych, między innymi wydając posiłki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku