°C

Trzy tygodnie kampanii przeciwko przemocy

Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom
 

Kończy się zielonogórska kampania przeciwko przemocy. Przez ostatnie trzy tygodnie w ramach działań pod hasłem „Widzę, słyszę, reaguję” edukowano mieszkańców w zakresie reagowania na przemoc.

Jak mówi Lucyna Poźniak z Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o przemocy trzeba mówić i próbować ją dostrzec, bo jej ofiary często wstydzą się przyznać, że są krzywdzone:

Alicja Czeszyk, kurator sądowy z Zielonej Góry nie ma wątpliwości, że sytuacja pandemii, która wiele osób zamknęła w domach, spowodowała przemoc, która być może w normalnej sytuacji nigdy by się nie ujawniła:

W ramach kampanii w mieście pojawiły się plakaty i banery. Do skrzynek pocztowych zielonogórzan trafiły ulotki z kontaktami do instytucji pomocowych. O tym gdzie szukać wsparcia informowali też księża.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku