°C

Milion na świetlicę w Kęszycy

fot. UMWL
 

Międzyrzecz dostał dodatkowe pieniądze na infrastrukturę wiejską. Samorząd wykorzysta te pieniądze na budowę świetlicy wiejskiej w Kęszycy Leśnej.

– To milion złotych z PROW, z którego skorzystają mieszkańcy tego szczególnego sołectwa – mówi Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza:

Sala wybudowana zostanie w pobliżu boiska Orlik. Do tej pory mieszkańcy korzystali z gościnności miejscowych strażaków ochotników, którzy udostępniali im niewielką salkę w swojej remizie.

Przypomnijmy, że w Kęszyca Leśna została przejęta przez władze gminy Międzyrzecz dopiero w 1993 roku. Wówczas do byłych koszarowców wprowadzili się pierwsi cywilni mieszkańcy. Wcześniej stacjonowała tam Armia Radziecka.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku