°C

Gorzowskie obchody Święta Niepodległości

redakcja gorzowska
 

Tegoroczne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w Gorzowie od mszy świętej w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski. Nabożeństwu przewodniczył biskup Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, ksiądz Tadeusz Lityński.

Jak powiedział, to szczególny czas, nie tylko z uwagi na pandemię. Teraz potrzebne jest wszystkim zjednoczenie – dodał.

Gorzowianie, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w mszy świętej za Ojczyznę podkreślali, że każdy powinien z przypadającego dzisiaj święta wyciągać wnioski na przyszłość.

Kolejnymi elementami obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Było także wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Jak powiedział wojewoda lubuski Władysław Dajczak, tegoroczna rocznica tych wydarzeń jest dla wszystkich Polaków szczególna.

W tym roku uroczystości mają skromny charakter, ale to nie oznacza, że nie pamiętamy o tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju – podkreślał z kolei prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki.

W imieniu gorzowskich radnych wieniec pod pomnikiem Marszałka złożył Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta.

Pozostałe wydarzenia kulturalne, które przygotowano z okazji przypadającego dzisiaj święta, można śledzić w internecie. Ich organizatorami są m.in. Filharmonia Gorzowska, czy Teatr im. Osterwy.

Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód Gorzowskie obchody Święta Niepodległości | Radio Zachód


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku