°C

W Świątyni Opatrzności Bożej odprawiono mszę za Ojczyznę

Fot. PAP/Mateusz Marek
 

W Święto Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odprawiono mszę za Ojczyznę. Uczestniczyli w niej prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą, a także przedstawiciele władz państwowych.

Biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek mówił w homilii, że nie można budować przyszłości zapominając o przeszłości, a „obecnie dostrzegamy pogłębianie się procesu utraty zmysłu historycznego”:

Świecę Niepodległości zapalił prezydent Andrzej Duda. Wcześniej prezydent złożył wieńce na grobie prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego oraz przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

Mszę, z powodu pandemii, odprawiono z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli na twarzach maseczki i musieli zachować dystans.

W Świątyni Opatrzności Bożej odprawiono mszę za Ojczyznę | Radio Zachód

Fot. PAP/Mateusz Marek


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku