°C

Wicepremier Kaczyński i przedstawiciele PiS złożyli wieńce przed pomnikami Ojców Niepodległości

Fot. PAP/Rafał Guz
 

Wicepremier Jarosław Kaczyński i delegacja Prawa i Sprawiedliwości, w skład której weszli były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałek Ryszard Terlecki oraz europoseł, były wicemarszałek Joachim Brudziński, a także szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski złożyli kwiaty pod pomnikami Ojców Niepodległości.

Wieńce złożono przed monumentami Józefa Piłsudskiego przy Belwederze w Alejach Ujazdowskich w Warszawie, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa i Romana Dmowskiego w rejonie stołecznego Placu na Rozdrożu, a także Ignacego Jana Paderewskiego w Parku Ujazdowskim oraz Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży.

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Niepodległości. Państwowe uroczystości w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mają ograniczony charakter ze względu na epidemię koronawirusa. W programie znalazła się msza za ojczyznę w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie i uroczystości centralne przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Przewidziano podniesienie flagi państwowej, odśpiewanie hymnu a także złożenie przez prezydenta wieńca.

Nie odbędzie się tradycyjna uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych w Pałacu Prezydenckim. O 12:30 w mediach zostanie wyemitowane wystąpienie prezydenta. Andrzej Duda ma w nim zwrócić uwagę na wyjątkowy charakter tegorocznego 11 listopada, przypadającego w czasie walki z epidemią.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku