°C

Paczki dla weteranów walk o niepodległość

Maria Protaziuk i wolontariuszka Aleksandra Jakubczak. Fot. Fundacja Cultura Memoriae
 

Z okazji Święta Niepodległości około pół tysiąca weteranów walk o niepodległość otrzyma paczki. Akcję organizuje Fundacja Cultura Memoriae przy wsparciu Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Fundacji PGE.

Szef Urzędu Jan Józef Kasprzyk wyjaśnia, że z powodu pandemii nie mogą się odbyć tradycyjne uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które są okazją do podziękowania weteranom za ich wysiłek w walce o wolną Polskę. Dlatego w tym roku kombatanci otrzymają specjalne paczki.

Prezes Fundacji Cultura Memoriae Hanna Nowakowska wyjaśnia, że przekazywanie paczek weteranom w Święto Niepodległości to wyraz hołdu dla tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość.

Hanna Nowakowska wyjaśnia, że paczki z wyjątkową zawartością dostarczą weteranom wolontariusze.

Akcja „Paczka dla kombatanta” organizowana jest po raz czwarty.

Akcje „Paczka dla kombatanta” w poprzednich latach

Paczki dla weteranów walk o niepodległość | Radio Zachód
Maria Kącka-Protaziuk

 

Na zdjęciu ilustracyjnym udostępnionym przez Fundację Cultura Memoriae, znajduje się Maria Protaziuk i wolontariuszka Aleksandra Jakubczak podczas akcji „Paczka dla weterana” w 2017 roku. Maria Protaziuk, z domu Kącka, ur. 19 czerwca 1929 roku w Warszawie, pseudonim „Mańka”. Była członkiem, młodocianym żołnierzem 7. pułku piechoty Armii Krajowej „Madagaskar”. Zmarła 4 marca 2018 r. a jej niezwykłe świadectwo przeczytać i wysłuchać można na tej stronie.

 

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku