°C

Zmarł Jarosław Glinka – były żużlowiec Falubazu

foto: RadioFAMA
 

Dziś zmarł Jarosław Glinka były żużlowiec Falubazu Zielona Góra, a po zakończeniu sportowej kariery działacz zielonogórskiego klubu.

Jarosław Glinka urodził się 8 sierpnia 1959 roku w Zielonej Górze. Sport żużlowy uprawiał w latach 1977–1985, przez całą karierę reprezentując barwy Falubazu Zielona Góra. Jarosław Glinka był pięciokrotnym medalistą drużynowych mistrzostw Polski – zdobył trzy złote medale w 1981, 1982 i 1985 roku. Dwa razy był brązowym medalistą DMP. W 1979 roku zajął siódme miejsce w finale Brązowego Kasku w Częstochowie.
Po zakończeniu występów na torze Jarosław Glinka pozostał w zielonogórskim klubie,.Przez wiele lat był podprowadzającym na zawodach przy W-69.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku