°C

W Żaganiu czwarte laboratorium w Lubuskiem. W Żarach będzie piąte?

Fot. Rafał Mniedło/11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej
 

W Żaganiu zostało otwarte czwarte w województwie lubuskim laboratorium do badań na koronawirusa. To bardzo ważna wiadomość - znacznie skróci się czas oczekiwania pacjentów na wyniki badań. Mowa jest też już o stworzeniu piątej pracowni, w Żarach.

Laboratorium zostało utworzone w żagańskiej lecznicy, która jest filią 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. Jak podkreśla komendant szpitala płk Artur Lipczyński, ze względu na pilną potrzebę pracownia została przygotowana w błyskawicznym tempie, dzięki ogromnemu wysiłkowi personelu i wsparciu instytucji:

Komendant szacuje, że na początku będzie to około 200 badań w ciągu doby, ale docelowo chciałby podwoić ich liczbę.

Kierownikiem laboratorium jest Monika Poprawska, która podkreśla, że przygotowanie do uruchomienia zajęło tylko pięć dni:

Jak podkreśla komendant, to nowoczesne laboratorium, które daje szerokie możliwości diagnostyczne:

Dyrektor Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Piotr Bromber podkreśla, jak istotne jest powstanie laboratorium w Żaganiu:

Płk Artur Lipczyński już myśli o otwarciu kolejnego laboratorium, w szpitalu w Żarach:

Laboratorium kosztowało prawie 400 tysięcy złotych, 300 zł przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej, 80 tys. zł – starostwo powiatowe w Żaganiu.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku