°C

Wyperfumował maseczkę, aby ukryć zapach alkoholu i kierował kradzionym autem

Fot. KPP w Świebodzinie
 

Świebodzińscy policjanci zatrzymali 45-latka, który kierował mając ponad promil alkoholu we krwi. Mężczyzna, chcąc zmylić policjantów, spryskał maseczkę perfumami, aby ukryć woń alkoholu. 45-latek miał również zakaz prowadzenia pojazdów, a skoda, którą jechał pochodziła z kradzieży.

Wieczorem w poniedziałek patrol zatrzymał pojazd, którego sposób jazdy mógł świadczyć o tym, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. W trakcie rozmowy z 45-letnim mężczyzną, wyczuwalna była od niego bardzo silna woń perfum. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość i okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zauważyli, że intensywny zapach perfum pochodzi z maseczki, którą jak się okazało mężczyzna spryskał, aby ukryć woń alkoholu.

45-latek nie posiadał dokumentów, więc podał policjantom swoje dane do sprawdzenia. Jak się okazało, nie należały one do niego, lecz do jego kuzyna. Ten był podobny do 45-latka, ale miał inny kolor oczu i posiadał tatuaże. Kierujący jednak dalej próbował przekonać policjantów, że… kolor oczu zmienił soczewkami, a tatuaże usunął laserowo.

Dzielnicowi ustalili prawdziwą tożsamość mężczyzny i zatrzymali go do wyjaśnienia sprawy. W trakcie czynności okazało się także, że zatrzymany posiada aktywny zakaz kierowania, a pojazd, którym podróżował pochodzi z kradzieży.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają także okoliczności związane z kradzieżą pojazdu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku