°C

Tragiczny finał pożaru garażu w Kostrzynie nad Odrą

Fot. KWP w Gorzowie Wielkopolskim
 

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru w opuszczonym garażu w Kostrzynie nad Odrą. Strażacy znaleźli w nim ciało kobiety. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, z którymi najprawdopodobniej wcześniej przebywała w tym miejscu – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

rótko po północy z wtorku na środę strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącym, opuszczonym garażu. Po jego ugaszeniu, znaleźli wewnątrz ciało kobiety.

Policjanci szybko dotarli do dwóch mężczyzn w wieku 28 i 49 lat, którzy mogli wcześniej przebywać z ofiarą pożaru. Obaj byli pijani, mieli po ponad 2,5 promila alkoholu.

„Po wytrzeźwieniu zostaną z nimi przeprowadzone czynności procesowe. Trwa ustalanie tożsamości ofiary i tutaj kluczowe będą zeznania obu mężczyzn. Sprawa wstępnie jest prowadzona po kątem nieszczęśliwego wypadku z art. 155 Kodeksu karnego mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci człowieka”

– powiedział rzecznik.

Dodał, że na miejscu pożaru zostały przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Trwa ustalanie przyczyny pożaru.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku