°C

Bromber: Laboratorium to odpowiedź na potrzeby pacjentów

Fot. Envato
 

W województwie lubuskim powstaje nowe, czwarte laboratorium, które będzie badać próbki pobrane w punktach wymazów - poinformował lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. W Lubuskiem mamy już 20 punktów do pobierania materiału biologicznego w kierunku covid-19, dziś takie miejsce wymazowe pojawiło się także w Otyniu.

– Aby pacjenci mogli szybciej otrzymać wynik, w filii 105. Szpitala Wojskowego w Żarach powstanie laboratorium, które będzie analizować zebrany materiał – mówi dyrektor lubuskiego NFZ Piotr Bromber. Umowa została już podpisana, NFZ zrefunduje koszty tych badań:

 

W regionie obecnie podobne laboratoria funkcjonują w Zielonej Górze i Gorzowie:

Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka wojskowego szpitala, mówi, że prace w laboratorium w Żaganiu są już na ukończeniu. Zacznie ono funkcjonować najprawdopodobniej w piątek.

 

Każdy z punktów wymazowych w regionie wykonuje dziennie około stu pobrań materiału biologicznego w kierunku covid-19.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku