°C

W Lubuskiem niemal 7 tys. zachorowań

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

W Lubuskiem ponad 550 osób z potwierdzonym zakażeniem covid-19 w ciągu minionej doby. W całym kraju niemal 22 tysiące zachorowań. Jeśli chodzi o nasz region to liczba potwierdzonych przypadków od początku epidemii zbliża się do 7 tysięcy.

Najwięcej nowych osób zakażonych odnotowano w  obu lubuskich stolicach. Mówi Karol Zieleński z Biura Wojewody Lubuskiego:

Duże przyrosty dotyczą także powiatu międzyrzeckiego. Tylko dziś doszło 47 nowych zachorowań. Od początku epidemii już ponad 700.  Najlepsza sytuacja jest w powiecie wschowskim, gdzie od początku epidemii zanotowano 235 przypadków, w tym 20 dzisiaj.

Jak dodaje Karol Zieleński w ostatnich dniach choruje coraz więcej ludzi młodych:

Rośnie liczba osób objętych kwarantanną:

Od tego tygodnia automatyczne obejmowane są kwarantanną osoby, które dostały skierowanie na wykonanie testu od lekarza POZ, a nowe regulacje nakładają kwarantannę także na wszystkich domowników bez konieczności potwierdzenia jej przez służby sanitarne.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku