°C

Puste cmentarze

fot. A.Dobosiewicz
 

Od dziś przez trzy dni obowiązuje zakaz wejścia na polskie cmentarze. Na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Żwirowej w Gorzowie jest pusto.

Wyjątkiem są uczestnicy zaplanowanych na dziś ceremonii pogrzebowych. Decyzję o zamknięciu cmentarzy z rozżaleniem przyjęli przede wszystkim producenci i sprzedawcy chryzantem.

O wsparcie producentów i sprzedawców chryzantem apelują lokalne stowarzyszenia. Kwiaty od zielonogórskich handlowców odkupi prezydent Zielonej Góry. Trafią one na ronda, skwery oraz do parków. Producenci i sprzedawcy z Gorzowa doceniają te gesty i jednocześnie ze zrozumieniem podchodzą do decyzji o zamknięciu cmentarzu.

Ulica Żwirowa jest dziś przejezdna, nie ma tam wzmożonego ruchu samochodów. W związku z zamknięciem cmentarzy miasto wstrzymało się z wprowadzeniem zmian organizacji ruchu wokół cmentarza. W ten weekend nie będą też kursować specjalne linie komunikacji miejskiej C i D, które miały tam dojeżdżać. Komunikacja miejska w tych dniach będzie kursować zgodnie z rozkładem jazdy; w sobotę – sobotnim, w niedzielę – niedzielnym, a w poniedziałek – jak w każdy dzień roboczy.

Puste cmentarze Radio Zachód

Puste cmentarze Radio Zachód

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku