°C

557 nowych chorych w regionie! 5 osób nie żyje

Fot. Pixabay
 

W Lubuskiem ponad pół tysiąca osób zakaziło się covid-19 w ciągu minionej doby. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło właśnie aktualne dane. W regionie mamy dokładnie 557 dodatnich testów, a w kraju 21897. W Polsce w ciągu doby zmarło 280 osób. Najwięcej nowych osób zakażonych odnotowano w obu lubuskich stolicach: w Zielonej Górze 140 i 97 w Gorzowie Wielkopolskim.

Duża liczba zakażeń jest w powiecie międzyrzeckim – 47, gorzowskim – 46. 41 dodatnich osób mamy w powiecie nowosolskim, 30 w żarskim, 28 w żagańskim oraz 26 w strzelecko-drezdeneckim. 20 osób chorych jest w powiecie wschowskim, 19 w świebodzińskim, 18 osób odnotowano w powiatach zielonogórskim i krośnieńskim. w powiecie sulęcińskim mamy 17 nowych zakażonych, a w słubickim 10.

W Lubuskiem zmarło 5 osób. To mieszkańcy powiatu międzyrzeczkiego, nowosolskiego i Zielonej Góry.

Obecnie w lubuskich szpitalach w związku z covid-19 przebywają 544 osoby. Kwarantanną objętych jest ponad 6700 a nadzorem epidemiologicznym ponad 1300 osób. Od początku epidemii wyzdrowiało 2203 osoby.

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna dokonała korekty 59 zdublowanych przypadków. Ministerstwo Zdrowia podaje dziś w raporcie 448 zakażeń by wyrównać ogólną liczbę zakażonych dla województwa.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku