°C

EUWT w Łęknicy już gotowe

fot. UM Łęknica
 

Centrum Promocji Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa w Łęknicy już gotowe. Budynek będący centrum działań został już wyremontowany, a zostało tylko dokupienie odpowiedniego wyposażenia. To stanie się początku przyszłego roku. Tu będzie mieć siedzibę Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej, czyli jednostka niezbędna dla działania Geoparku Łuk Mużakowa.

– To pierwsze EUWT na polsko – niemieckiej granicy. Jego tworzenie trwało ponad cztery lata – informuje Piotr Kuliniak, burmistrz Łęknicy.

W nowocześniejszej części obiektu funkcjonować będzie gastronomia. W pozostałych częściach budynku będzie biuro obsługi ruchu turystycznego, warsztaty z wypalania cegły i szkła, wystawa poświęconej historii powstania Łuk Mużakowa oraz atrakcjom znajdujących się na jego terenie. W jednym z pomieszczeń powstanie w skali 1:1, imitacja szybu kopalni upadowej, aby pokazać jak kiedyś wydobywano w Łęknicy węgiel.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku