°C

Żagań i Żary z własnym laboratorium do badań na COVID-19

Fot. Pixabay
 

Prawdopodobnie już od połowy przyszłego tygodnia 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach będzie miał własne laboratorium do badań na koronawirusa. Zwiększono też liczbę łóżek dla chorych na covid.

– Diagnostykę uruchomimy w filii żarskiego szpitala, w Żaganiu – mówi Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka wojskowego szpitala:

Obecnie przygotowywany jest sprzęt i szkolony personel.

Pacjenci z COVID leczeni są w żagańskiej lecznicy. Obecnie jest tu 76 miejsc  i pełne obłożenie, dlatego za zgodą wojewody zapadły decyzje, by przygotować również 26 łóżek w Żarach:

Szpital apeluje, by w przypadku podejrzenia koronawirusa, nie zgłaszać się osobiście ani do przychodni, ani do szpitala czy na SOR, gdyż może to prowadzić do zakażenia innych osób. Należy kontaktować się wyłącznie telefonicznie.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku