°C

Samorządy wspierają się w walce z koronawirusem

grafika: Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, lubuskie.pl
 

Otyń i Nowa Sól to kolejne samorządy, które wsparły finansowo Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze.

W najbliższym czasie w budowanej przy zielonogórskim Szpitalu Uniwersyteckim placówce powstanie szpital tymczasowy dla chorych na koronawirusa. Pieniądze od samorządów lokalnych przeznaczone zostaną m.in. na zakup niezbędnego sprzętu, który po ustaniu pandemii służyć będzie małym pacjentom z całego województwa lubuskiego. Wczoraj radni Nowej Soli podjęli decyzję o przekazaniu na ten cel 250 tys. złotych.

– Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że w tym trudnym czasie należy wesprzeć budowę tak ważnej placówki – mówi prezydent miasta Jacek Milewski:

Podobną decyzję podjęli też radni Otynia, którzy przekazali na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze 20 tys. złotych.  Burmistrz Barbara Wróblewska przyznaje, że kwota nie jest zbyt duża, ale – jak zaznacza – w takiej sytuacji, jak obecna, liczy się każda złotówka:

Z samorządowego wsparcia dla Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze cieszy się Tomasz Wróblewski, dyrektor departamentu zdrowia w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim. Jak podkreśla, każda tego typu pomoc jest teraz bardzo ważna:

Dodajmy, że do budowy i wyposażenia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka dołożyły się także władze Zielonej Góry, które przekazały na ten cel 1 mln złotych.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku