°C

Wzrost w Lubuskiem. 394 nowe zakażenia

Fot. Pixabay
 

W Polsce kolejny wzrost zakażeń. Dziś potwierdzono ponad 21,5 tysiąca zakażonych. W Lubuskiem także wzrost. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło u nas 394 nowe zakażenia covid-19. W regionie zmarły 3 osoby: 84-letnia mieszkanka Zielonej Góry, 75-letnia mieszkanka powiatu nowosolskiego i 62-letnia mieszkanka powiatu słubickiego.

Najwięcej nowych osób zakażonych odnotowano w powiecie międzyrzeckim – 61. W Zielonej Górze mamy 54 nowych chorych, w powiecie nowosolskim 45, a w Gorzowie 44. W powiecie strzelecko-drezdeneckim są 34 dodatnie osoby, tyle samo również w świebodzińskim. 29 chorych mamy w powiecie gorzowskim, w żagańskim 28. Mniej zachorowań jest w powiatach: zielonogórskim – 19, sulęcińskim – 14 oraz słubickim – 13. W powiecie krośnieńskim mamy 10 chorych, we wschowskim 7, a w żarskim 2.

Obecnie w lubuskich szpitalach w związku z covid-19 przebywa 497 osób. Kwarantanną objętych jest ponad 6500, a nadzorem epidemiologicznym 1500 osób. Od początku epidemii wyzdrowiało 2079 osób

Aktualna mapa zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim

Poniższe dane mogą być prezentowane z niewielkim opóźnieniem.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku