°C

We Wrocławiu szpital tymczasowy powstanie do końca listopada

Fot. PAP/Radek Pietruszka
 

Koniec listopada to terminy zakończenia budowy szpitala tymczasowego we Wrocławiu. Ruszyły pierwsze prace adaptacyjne – powiedział w czwartek pełnomocnik wojewody dolnośląskiego ds. szpitala tymczasowego Maciej Bluj.

Szpital tymczasowy we Wrocławiu powstanie w centrum kongresowym przy ul. Rakietowej. Placówka będzie miała 400 miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19, w tym 50 miejsc respiratorowych.

„To nie będzie sala z łóżkami dla chorych, ale szpital, w związku z tym będzie tam pełna diagnostyka – tomograf komputerowy, stacje RTG oraz duża apteka. Będą tam sale zabiegowe, z których jedna będzie przypominała salę operacyjną” – powiedział w czwartek Maciej Bluj.

Bluj poinformował, że pierwsze prace adaptacyjne w miejscu budowy szpitala tymczasowego już ruszyły. Program funkcjonalno-użytkowy nowej placówki medycznej jest w dużej części ukończony i jest on obecnie konsultowany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, który będzie prowadził szpital tymczasowy.

Szpital według planów przedstawionych w czwartek przez Bluja ma być gotowy do końca listopada.

Pełnomocnik pytany o wyposażenie szpitala w sprzęt medyczny powiedział, że w pierwszej kolejności będzie on pochodził z Agencji Rezerw Materiałowych. „Część sprzętu zostanie dostarczona przez wykonawców na przykład systemy wentylacyjne czy dostawy tlenu” – powiedział Bluj.

Personel szpital ma być rekrutowany w porozumieniu z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku