°C

Historyczne auto wróci do muzeum w Drzonowie

Fot.: LMW w Drzonowie
 

Zabytkowy UAZ odzyska dawny blask. Wolontariusze i pracownicy Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie pomagają w odnowie popularnego m.in. w latach 70 rosyjskiego auta UAZ 469.

Ten zabytkowy samochód od 21 lat jest w posiadaniu muzeum. Teraz przechodzi renowację w warsztacie we wsi Stradyń pod Wolsztynem. Mówi Błażej Mościpan, pracownik Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie:

Przy renowacji auta pomaga dwóch pracowników muzeum oraz dwóch wolontariuszy. Jednym z wolontariuszy zaangażowanych w ten projekt jest Zbigniew Szymański:

Prace renowacyjne mogą potrwać do końca roku. Muzeum w Drzonowie na odnowienie zabytkowego auta otrzymało 5 tysięcy złotych w ramach rządowego programu pod nazwą „Fundusz inicjatyw obywatelskich”.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku