°C

Od 1 listopada akcja Zima na drogach

fot. Piotr Kuśnierz
 

Przygotowania do akcji Zima w Zielonej Górze zakończone. Miasto zostało podzielone na 3 rejony: północny, zachodni oraz wschodni i centrum. Urzędnicy  sprawdzili już  gotowość  firm, które zajmą się zimowym utrzymaniem ulic i chodników.

Michał Szulc, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami zaznacza, że akcja Zima zacznie się 1 listopada i potrwa do  31 marca.

Do dyspozycji służb będzie m. in. 15 pługosolarek, 3 pojazdy typu wywrotka do wywozu śniegu oraz 12 odśnieżarek:

Pozostałe ulice będą odśnieżane w zależności od warunków, na podstawie osobnego zlecenia. Zima to jednak nie tylko opady śniegu. W szczególnej uwadze służb będzie usuwanie gołoledzi:

Gromadzenie sprzętu i zapasów zakończył już m.in. Zakład Gospodarki Komunalnej. Spółka będzie odpowiadała za odśnieżanie rejonu wschodniego Zielonej Góry, a także za utrzymanie deptaka i ścieżek rowerowych. Mówi prezes ZGK Krzysztof Sikora:

W ZGK, do akcji Zima, zaangażowanych zostanie około 15 – 20 osób.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku