°C

Wirtualna Lubuska Droga św. Jakuba

fot. Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA
 

Dziś zainaugurowano portal Lubuskiej Drogi św. Jakuba. Dzięki stronie możemy wirtualnie przejść odcinek szlaku św. Jakuba w naszym regionie, jak i przygotować się do osobistego pielgrzymowania.

Portal lubuskadsj.pl powstał w ramach przygotowań do ogólnoświatowego Jubileuszowego Roku Jakubowego, który przypada w 2021 roku i odbywa się cyklicznie co kilka lat. -Ostatni odbywał się w 2010 roku – mówi ks. Piotr Grabowski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim, znajdującej się na trasie szlaku:

Lubuski szlak rozpoczyna się od kościoła św. Jakuba w Murowanej Goślinie i kończy na moście w Słubicach. Stanowi on część Europejskiego Szlaku Kulturowego prowadzącego do grobu św. Jakuba (Santiago de Compostela) i dotyczy wielu  kościołów, kapliczek i oznaczeń tras sąsiadujących ze sobą diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i archidiecezji poznańskiej. Ks. Grabowski podkreśla, że opracowanie tej części szlaku było bardzo potrzebne:

Dzięki powstałemu portalowi możemy skorzystać z przygotowanych materiałów: filmu, przewodnika, audiobooka, e-albumu, a także relacji pielgrzymów ze szlaku. Na stronę można także przesyłać własne świadectwa za pomocą formularza.

Projekt „Lubuska Droga św. Jakuba”, koordynowany przez Młodzieżową Agencję Informacyjną MAIKA, realizowany jest przy wsparciu abpa. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP oraz biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Projekt jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. 

Film można obejrzeć poniżej:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku