°C

Komarnicki przeciw stanowisku opozycji

Senator Tomasz Grodzki odbiera gratulacje od senatora Władysława Komarnickiego po tym jak został wybrany na marszałka Senatu. Fot. PAP/Tomasz Gzell
 

Lubuski senator Platformy Obywatelskiej przeciw uchwale stwierdzającej ograniczania praw kobiet w Polsce. Władysław Komarnicki wspólnie z Janem Filipem Libidzkim (PSL) i senatorami Zjednoczonej Prawicy, zagłosowali przeciw stanowisku, które opozycja chciała przyjąć w Senacie. Dzięki temu, stosunkiem 49 do 48 uchwałę odrzucono.

 

O sprawie szeroko informuje portal Wpolityce.pl. Jak czytamy w projekcie stanowiska podkreślono, że Senat z „najwyższym niepokojem przyjmuje działania władz publicznych zmierzające do podważenia zagwarantowanych w konstytucji zasad praworządności i neutralnego światopoglądowo charakteru naszego państwa”.

W ocenie wnioskodawców działania te doprowadziły do największych od wielu lat wystąpień i demonstracji Polek i Polaków.

Władysław Komarnicki nie odniósł się jeszcze do wyników głosowania w Senacie. Nie wiadomo również, czy opozycja będzie próbowała ponownie zająć się uchwałą.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku