°C

Opublikowano sondaż zrealizowany po werdykcie TK

Fot. PAP/Radek Pietruszka
 

Najnowszy sondaż pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl pokazuje, że ostatnie wydarzenia nie załamały poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 23 do 26 października, a więc już po werdykcie Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją.

Z przeprowadzonego badania wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 37 proc. badanych, to o 2 punkty mniej niż w poprzednim sondażu.

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej bez zmian – 26 proc.

Na trzecim miejscu Lewica, na którą wskazało 13 proc. badanych – o 2 punkty więcej niż poprzednio.

1 punkt straciła Konfederacja, którą popiera obecnie 11 proc. badanych.

Do Sejmu weszłoby także Polskie Stronnictwo Ludowe, cieszące się obecnie poparciem 6 proc. badanych – o 1 punkt mniej niż poprzednio.

7 proc. badanych wskazało „inne ugrupowanie”.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1060 osób w dniach od 23 do 26 października 2020 roku.

Źródło: www.wpolityce.pl

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku