°C

Podczas protestów doszło do prób wdarcia się na teren Sejmu

Fot. PAP/Paweł Supernak
 

Protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w Warszawie w środę po raz kolejny gromadzą się wokół Sejmu, zarówno od strony ul. Wiejskiej, jak i ul. Górnośląskiej. Grupa protestujących stanęła też przed Domem Poselskim. Doszło do prób wdarcia się na teren Sejmu.

Zgromadzeni wokół Sejmu mają ze sobą plakaty z symbolami Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, głównego inicjatora ostatnich akcji i trwającego w środę strajku. Są też flagi tęczowe i transparenty z różnymi hasłami, a wśród nich: „Moje ciało, mój wybór”, „Myślę, czuję decyduję”, „PiS off” czy „Jarek, adoptuj chore dziecko”.

Protestujący stoją zarówno od strony ulicy Wiejskiej, jak i ulicy Górnośląskiej – tak, aby zablokować dostęp do parlamentu. Część stoi od alei Na Skarpie.

Podczas protestu doszło do prób wdarcia się na teren Sejmu. Barierki broniące dostępu miała przeskoczyć jedna osoba, jednak została wyprowadzona przez policję. Aktywistka z Warszawskiego Strajku Kobiet Marta Lempart relacjonowała z kolei, że grupie protestujących udało się na krótko wkroczyć na parking, gdzie stoją auta parlamentarzystów.

Przed ogrodzeniem i w okolicach Sejmu są policjanci. Wielu funkcjonariuszy jest też na pobliskim placu Trzech Krzyży. Ustawili się m.in. przed Kościołem pw. św. Aleksandra, gdzie podczas poniedziałkowego protestu doszło do przepychanek i bójek. Na placu stoją również wozy policyjne.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku