°C

Kobieta po aborcji: Każdej matce życzę miłości i odwagi

Fot. Envato
 

"Każdej matce mającego urodzić się dziecka życzę miłości i odwagi" - mówi pani Małgorzata, która przed dwudziestu laty dokonała aborcji z przesłanek eugenicznych.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał eugeniczną przesłankę do aborcji za niezgodną z ustawą zasadniczą.

Pani Małgorzata, obecnie matka pięcioletniej niepełnosprawnej córeczki, kobieta po aborcji dokonanej wcześniej z przesłanki eugenicznej, podkreśla, że miłość dziecka pozwala jej przezwyciężać wiele trudności:

Zdaniem mamy dziewczynki żadne orzeczenie lekarskie nie może być powodem do zabicia nienarodzonego dziecka:

Pani Małgorzata uważa, że każde poczęte dziecko ma prawo do życia:

W Polsce wykonuje się rocznie około 1 100 legalnych aborcji, a ciąże usuwane z powodu tzw. przesłanki eugenicznej stanowią 95 procent tej liczby:

Trybunał Konstytucyjny uznał w czwartek, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją. Wniosek w tej sprawie złożyła w 2019 roku grupa ponad stu posłów Prawa i Sprawiedliwości, PSL-Kukiz’15 oraz Konfederacji. Trybunał analizował przepisy ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Pozwalały one na zabicie dziecka nienarodzonego ze względu na stwierdzoną prenatalnie niepełnosprawność lub chorobę.

Z danych WHO wynika, że na świecie rocznie dokonuje się blisko 50 milionów aborcji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku