°C

CZMiD jako szpital tymczasowy – opinie

fot. M. Czechowska
 

W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze trwają prace nad uruchomieniem szpitala alternatywnego dla zakażonych koronawirusem. Decyzję w tej sprawie podjęli wojewoda lubuski i marszałek województwa lubuskiego. Placówka ma być gotowa na przełomie listopada i grudnia. Na naszej antenie działania skomentowali politycy.

Trzeba trzymać kciuki za jak najszybszą realizację inwestycji – mówił  w programie Sobota po 9 Piotr Tykwiński  z Lewicy:

Piotr Tykwiński jednocześnie zaznaczał, że władze centralne za późno zaczęły wdrażać rozwiązania mające powstrzymać drugą falę koronawirusa. Do tych słów odniósł się Krzysztof Kaliszuk. Wiceprezydent Zielonej Góry mówił też o spóźnionych działaniach w regionie:

Porozumienie władz regionu i przeznaczenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka na szpital tymczasowy dobrze ocenił Arkadiusz Dąbrowski  z PSL – Koalicji Polskiej:

Do takich scenariuszy zmusiła władze regionu rosnąca liczba zakażeń – dodawał Marcin Sygutowski. Przedstawiciel  Konfederacji uważa jednak, że działania należało podjąć wcześniej – w całym kraju:

 Przypomnijmy, w szpitalu tymczasowym w Zielonej Górze powstanie 150 dodatkowych miejsc dla Lubuszan zakażonych koronawirusem.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku