°C

Nie radzisz sobie z obecną sytuacją? Skorzystaj z pomocy psychologa!

foto: UZ
 

Nie radzisz sobie z obecną sytuacją? Odczuwasz stres w związku z pandemią? Chcesz o tym z kimś porozmawiać? Na Uniwersytecie Zielonogórskim działa telefon wsparcia psychologicznego dla studentów i pracowników placówki.

– Dwa razy w tygodniu, przy telefonie dyżurują psychologowie, którzy chętnie wysłuchają i pomogą znaleźć rozwiązanie – mówi Maria Miłkowska, psycholog i wykładowca uniwersytecki. Jak obserwuje specjalistka lęk wynikający z obecnej sytuacji jest naturalny, ale nie można pozwolić by nad nami panował.

Przedłużający się permanentny stres może mieć różne objawy i jest porównywalny do stresu pourazowego. Może pojawić się smutek, strach, bezsenność, a czasem agresja.

Dodajmy, że porady są anonimowe i bezpłatne. Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 797 – 974 – 074. Psychologowie dyżurują w poniedziałek od 11-13 oraz środę od 13-15.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku