°C

Nowa Sól ma od dziś punkt do testowania!

Fot. Envato
 

Od dziś funkcjonuje nowy punkt poboru wymazu w kierunku Covid-19 w Nowej Soli. To odpowiedź na zwiększającą się liczbę osób zakażonych i osób z podejrzeniem zakażenia. Przypomnijmy, wczoraj otwarto drugi punkt w Zielonej Górze oraz w Sulechowie.

Jak mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, punkty funkcjonują 7 dni w tygodniu. Dodatkowy punkt wymazowy przy Centrum Rekreacyjno – Sportowym w Zielonej Górze przyjmuje w weekendy od 10-14.

Dziś otwarto również nowy punkt testowania w Nowej Soli.

Test mogą wykonać wyłącznie osoby ze skierowaniem od lekarza. Na badanie należy się udać wyłącznie własnym środkiem transportu. Jako osoba potencjalnie zakażona nie można korzystać z autobusów, tramwajów, taksówek lub innej komunikacji publicznej. Nie można zamawiać taksówki lub jechać autem z innymi, zdrowymi osobami.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku