°C

Widzę, Słyszę, Reaguję

Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom
 

Rusza Zielonogórska Kampania Przeciwko Przemocy – Widzę, Słyszę, Reaguję. Od najbliższego poniedziałku do połowy listopada mieszkańcy miasta będą informowani o różnych aspektach związanych w przemocą. W tym roku szczególny nacisk jest położony na rolę świadków takich sytuacji.

Mówi Lucyna Poźniak z Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zielonej Górze:

 – Kampania jest podzielona na kilka części. Jedną z odsłon będzie postawienie plansz informacyjnych przy pomniku Bachusa  – dodaje Bogdan Kowol z biura pełnomocnika:

W ramach kampanii do domów zielonogórzan trafią ulotki z informacjami o tym, gdzie szukać pomocy. W kampanię włączyła się też diecezja zielonogórsko-gorzowska. Materiały edukacyjne będą dystrybuowane przez parafie, a wierni usłyszą z ambon, gdzie w sytuacji przemocy można uzyskać wsparcie.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku