°C

DPS w Rokitnie ogniskiem koronawirusa

Fot. DPS w Rokitnie
 

Prawie 300 nowych zakażeń w regionie, 12 tysięcy w kraju - tak wyglądają najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia dotyczące covid-19. Najwięcej osób zakażonych mamy w Zielonej Górze - 67, w powiecie międzyrzeckim zanotowano 54 nowe zachorowania, w zielonogórskim 20.

Jak mówi Karol Zieleński z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze, mamy do czynienia z rozproszonymi przypadkami. – Tu nie odnotowano nowego ogniska – dodaje. Niestety, trudniejsza sytuacja jest w Rokitnie, gdzie znajduje się Dom Pomocy Społecznej:

Niechlubnymi rekordzistami pod względem zakażeń są obie lubuskie stolice. Od początku pandemii w Zielonej Górze i Gorzowie zanotowano po pół tysiąca zakażeń w każdym z miast.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku