°C

Lubuskie: 300 nowych zakażeń. W Zielonej Górze 67!

Fot. Envato
 

Prawie 300 nowych zakażeń w regionie, 12 tysięcy w kraju - tak wyglądają najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia dotyczące covid-19. W ciągu doby w Polsce zmarło 168 osób. W Lubuskiem zmarła 1 osoba. To 67-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego. Najwięcej osób zakażonych mamy w Zielonej Górze - 67 osób, w powiecie międzyrzeckim zanotowano 54 nowe zachorowania, w zielonogórskim 20 nowych zachorowań.

W Gorzowie Wielkopolskim, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, odnotowano 33 przypadki, podobna liczba jest w powiecie żagańskim.

W powiecie żarskim mamy 28 przypadków, a w nowosolskim 20. 15 nowych zakażeń mamy w powiecie strzelecko-drezdeneckim, 8 w gorzowskim i tyle samo w powiecie świebodzińskim.

Mniej zachorowań jest w powiecie słubickim – tu mamy 5 chorych, 4 mamy w powiecie sulęcińskim, a po jednym w krośnieńskim, wschowskim, jeden z chorych przyjechał do nas z zagranicy.

Łącznie, na terenie województwa, mamy 3490 zakażonych, ponad 5,5 tysiąca osób przebywa w kwarantannie, a 2 tysiące objęte jest nadzorem epidemiologicznym. W szpitalu przebywa 307 pacjentów.

Lubuskie: Aktualna mapa zakażeń koronawirusem

Poniższe dane mogą być prezentowane z niewielkim opóźnieniem.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku