°C

Dwie kandydatury na komisarza w gminie Świdnica

fot. S. Kordyjalik
 

W najbliższych dniach wojewoda lubuski przedstawi premierowi kandydatów do objęcia tymczasowej funkcji wójta gminy Świdnica. Jak się dowiedziało Radio Zachód, prezes Rady Ministrów dostanie do wyboru dwa nazwiska. Wskazana przez niego osoba będzie kierować gminą do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów wójta.

Jak mówi Karol Zieleński z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, procedura wyboru komisarza gminy Świdnica została wszczęta tuż po śmierci dotychczasowego wójta Krzysztofa Stefańskiego:

Oprócz wskazania osoby pełniącej obowiązki komisarza gminy Świdnica, premier wyznaczy też datę przedterminowych wyborów wójta.

Stanisław Blonkowski, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze, podkreśla, że stanie się to najprawdopodobniej w najbliższych dniach, a wybory nowego wójta gminy Świdnica odbędą się jeszcze w tym roku:

Przypomnijmy, że wójt Świdnicy Krzysztof Stefański zmarł 10 dni temu, po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 61 lat, a gminą kierował niecałe dwa lata.

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku