°C

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze szpitalem alternatywnym

fot. A.Dobosiewicz
 

150 dodatkowych miejsc dla Lubuszan zakażonych koronawirusem będzie gotowych pod koniec listopada. Miejsca te znajdą się w budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze.

Tak postanowili dziś wspólnie wojewoda lubuski Władysław Dajczak i marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. Pomoc na dokończenie prac remontowo-budowlanych i przygotowanie łóżek ma pochodzić między innymi ze środków rządowych. O pomoc będzie starał się wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

Tylko na dokończenie prac remontowo-budowlanych w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze potrzeba około 4 milionów złotych. Zarząd województwa lubuskiego przekaże na wyposażenie i uruchomianie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka 15 mln zł. Całość inwestycji oszacowana jest na 37 mln zł, z budżetu UE szpital ma zapewnione środki w wysokości 20 mln zł.
 – Aby pacjenci mieli dobrą opiekę, potrzebna jest kadra – podkreśla marszałek Elżbieta Polak:

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś rekordową liczbę zakażeń w regionie. Minionej doby odnotowano 236 zakażeń. W Lubuskiem zmarły dwie osoby: to 79-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, i 85-letnia kobieta, mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego.
Obecnie kwarantanną w Lubuskiem objętych jest około 5700 osób, a w szpitalach przebywa 249 pacjentów.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku