°C

Polscy sportowcy apelują o stosowanie zaleceń sanitarnych

Fot. Facebook/Instagram
 

Wielu znanych polskich sportowców zaapelowało o przestrzeganie zasad sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa. Wśród nich m.in. żużlowiec Bartosz Zmarzlik, kapitan piłkarskiej kadry Robert Lewandowski i czołowi lekkoatleci. Niektórzy, jak Anita Włodarczyk, zamieścili dodatkowe instrukcje.

„Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o siebie”

– napisał na Instagramie Bartosz Zmarzlik, który w tym roku jako pierwszy Polak w historii obronił mistrzostwo świata na żużlu.

Z kolei dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk zamieściła taki wpis na Facebooku:

„Koronawirus nie odpuszcza, dlatego ważne jest, by każdy z nas stosował się do zaleceń sanitarnych. Chrońmy siebie i innych. Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, dbajmy o higienę rąk”

– napisała utytułowana lekkoatletka.

Dodatkowo Włodarczyk zamieściła specjalną infografikę ze swoim zdjęciem, pokazującą, jak należy poprawnie nosić maseczkę.

🦠 Koronawirus nie odpuszcza, dlatego ważne jest by każdy z nas stosował się do zaleceń sanitarnych. Chrońmy siebie i…

Opublikowany przez Anitę Włodarczyk Poniedziałek, 19 października 2020

Grono lekkoatletów apelujących o stosowanie zaleceń jest znacznie większe. Swoje prośby zamieściły m.in. biegaczki odnoszące sukcesy w biegu na 400 m i w sztafecie – Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko czy mistrz świata i dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

„Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Maseczka obowiązkowa”

– napisał Małachowski.

Wpisy innych sportowców są utrzymane w podobnym tonie. Na Instagramie czołowego polskiego kierowcy rajdowego i byłego motocyklisty Jakuba Przygońskiego pojawiło się jego zdjęcie w maseczce oraz apel:

„Wszyscy zakładamy maseczki!! Bez wyjątku!! Chcemy się ścigać, chcemy kibicować, więc nie dajmy się!!”.

Wszyscy zakładamy maseczki!! Bez wyjątku!! Chcemy się ścigać, chcemy kibicować wiec nie dajmy się!!

Opublikowany przez Kubę Przygońskiego Poniedziałek, 19 października 2020

O przestrzeganie wytycznych sanitarnych zaapelował też na swoim profilu na Instagramie kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, wybrany Piłkarzem Roku UEFA za sezon 2019/20.

„Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas – razem, pomimo dystansu”

– napisał napastnik Bayernu Monachium.

Lewandowski swój wpis opublikował także w języku angielskim i opatrzył zdjęciem w maseczce.

Apel wystosowali też m.in. siatkarze zespołu VERVA Warszawa Orlen Paliwa.

„Koronawirus nie odpuszcza. Wraz z naszym sponsorem tytularnym, PKN ORLEN, przypominamy Wam o noszeniu maseczek, zachowywaniu dystansu oraz częstym myciu i dezynfekcji rąk. Jeszcze będzie normalnie! Razem damy radę!”

– napisano na Facebooku tego zespołu.

Dołączono zdjęcia w maseczce m.in. trenera stołecznej ekipy Włocha Andrei Anastasiego.

Koronawirus nie odpuszcza. 😷 Wraz z naszym sponsorem tytularnym, PKN ORLEN, przypominamy Wam o noszeniu maseczek,…

Opublikowany przez VERVA Warszawa ORLEN Paliwa Poniedziałek, 19 października 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku