°C

Proponujesz-decydujesz w Małomicach

fot. S. Kordyjalik
 

Zakończyła się akcja zbierania propozycji do realizowanego w Małomicach projektu pod nazwą Proponujesz - decydujesz. To forma budżetu obywatelskiego dla mieszkańców miasta. Do tej pory z takiego wsparcia korzystali mieszkańcy gminnych sołectw: Bobrzany, Chichy, Janowiec, Lubiechów, Śliwnik i Żelisław, a wszystko w ramach funduszu sołeckiego.

– Takiej możliwości nie mieli do tej pory mieszkańcy Małomic, dlatego też w budżecie gminy Małomice na rok 2021 ma znaleźć się 80 tysięcy złotych, o wydatkowaniu których zdecydują mieszkańcy miasta – informuje Małgorzata Sendecka, burmistrz Małomic:

Wśród propozycji są m.in. adaptacja budynku na potrzeby gabinetu lekarskiego, remont parteru budynku PKP na potrzeby lokalnych organizacji, budowa przebieralni nad zalewem, budowa placu zabaw w przedszkolu czy siłowni plenerowej na os. Żeromskiego oraz zagospodarowanie budynku po MOK na lokalne potrzeby czy utworzenie izby muzealnej.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku