°C

Koronawirus w szkole w Lubrzy

Fot. Facebook/Szkoła Podstawowa w Lubrzy
 

Od jutra szkoła podstawowa w Lubrzy przechodzi na nauczanie zdalne. Powodem tej decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednej z pracownic szkoły.

Kobieta poczuła źle już w ubiegłym tygodniu. Dziś sanepid potwierdził u niej dodatni wynik testu na COVID-19 i skierował na kwarantannę kilka innych osób, które miały z nią kontakt.

Jan Greczycho, dyrektor szkoły podstawowej w Lubrzy, który także został objęty kwarantanną, poinformował nas, że taka sytuacja potrwa co najmniej do końca tygodnia:

O sytuacji w miejscowej szkole poinformowane już zostały władze Lubrzy. Wójt gminy Ryszard Skoneczek podkreśla, że decyzja o przejściu w tryb nauczania zdalnego jest w pełni zrozumiała.

– W tej sytuacji nie można było podjąć innej decyzji – dodaje:

Ryszard Skoneczek zaznacza, że władze gminy czekają teraz na wyniki testów pozostałych pracowników szkoły. Jak mówi, na wszelki wypadek podjęto też inne działania, które mają ochronić mieszkańców przed wirusem:

W szkole podstawowej w Lubrzy uczy się obecnie ok. 270 uczniów z całej gminy.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku