°C

Gorzów coraz bliżej strefy czerwonej

Fot. Pixabay
 

Jeśli liczba zakażonych będzie rosła w takim tempie jak obecnie, obawiam się, że w najbliższy czwartek Gorzów wejdzie do strefy czerwonej – tak powiedział dzisiaj na antenie Radia Gorzów dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego, Karol Zieleński.

Przypomnijmy, w strefie czerwonej jest już powiat gorzowski. Dyrektor przewiduje także, że zakażenia u nas będą w najbliższym czasie rosły.

Jak dodaje Karol Zieleński, do końca miesiąca w gorzowskim Sanepidzie ma się pojawić kolejna aparatura do wykonywania testów w kierunku koronawirusa. Trwają też przygotowania do tzw. czarnego scenariusza, a wszystko po to, by było jak najwięcej łózek wolnych – dodaje dyrektor Zieleński. Powiedział także, że od dzisiaj z Gorzowa będą wywożeni wyleczeni już z koronawirusa pensjonariusze Domu Kombatanta z Zielonej Góry, którzy w placówce przy Walczaka przebywali dwa tygodnie.

W tej chwili w naszym województwie wykonano już ponad 70 tysięcy testów, z których ponad dwa tysiące dało pozytywne wyniki.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku