°C

Powrót pensjonariuszy do zielonogórskiego DPS-u

Fot. NewsLubuski.pl
 

Trwają intensywne działania Lubuskiej Policji i innych służb związane z zabezpieczeniem powrotu pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Całość koordynuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Informuje w komunikacie Marcin Maludy z Lubuskiej Policji.

Ponad 170 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze musiało zostać ewakuowanych w związku z wykryciem u części z nich covid-19. Przed niespełna dwoma tygodniami wszyscy trafili do kilku placówek medycznych w regionie. Ci z dodatnim wynikiem na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, pozostali do placówek medycznych w Drezdenku i Torzymiu. Teraz trwa operacja związana z powrotem pensjonariuszy. Nie wszyscy jednak trawią ponownie do Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Niektórzy skierowani zostaną do specjalnie zorganizowanych placówek w Kostrzynie, Szprotawie i Wschowie. Wszystko przez konieczność stworzenia w Domu Pomocy Społecznej  izolatorium, co wyłącza z funkcjonowanie część wcześniejszych miejsc.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku