°C

Druga fala epidemii. Komentarze lubuskich polityków

Fot. Unsplash
 

Co zrobić, by wyhamować wzrost zachorowań i jak może wyglądać dalsza walka z wirusem? Te pytania, w dniu kiedy 4 lubuskie powiaty – gorzowski, międzyrzecki, żarski i krośnieński weszły do czerwonej strefy, postawiliśmy gościom Lubuskiego Forum Radia Zachód. Dziś w całym kraju potwierdzono ponad 9 tysięcy nowych zakażeń COVID-19.

– Walka z rozwojem epidemii to ogromne wyzwanie i dla obywateli i dla rządzących. Absolutnie trzeba przestrzegać dystansu, dezynfekcji i nosić maseczki – mówiła poseł Elżbieta Płonka z PIS:

– Dlatego zwiększa się liczbę łóżek w szpitalach oraz koordynację – dodawała Płonka.
Władysław Komarnicki z Platformy Obywatelskiej podkreślał, że na walkę z epidemią potrzebne są ogromne pieniądze, a w związku z tym przesunięcia w budżecie:

– Zamiast myśleć o przygotowaniu do drugiej fali epidemii rząd w ostatnim czasie zajmował się sobą – wytykał Bogusław Wontor z SLD:

– Sytuacja jest niepokojąca, widać w niej wieloletnie zaniedbania – mówił Czesław Fiedorowicz z Polskiego Stronnictwa Ludowego:

– Drugi lock down jest już faktem i nie ma się co dziwić, że przedstawiciele branż pozbawionych źródeł dochodu protestują – dodawał Eneasz Gawora z Konfederacji:

Konfederacja postuluje przywrócenie na czas epidemii możliwości handlu w niedziele.
Karol Zieleński, przedstawiciel wojewody lubuskiego twierdzi, że kontestowanie decyzji rządu to skrajna nieodpowiedzialność. Apelował o przestrzeganie dystansu, dezynfekowanie rąk, noszenie maseczek:

 

Co będzie się działo w kolejnych tygodniach? – Wszystkie scenariusze są możliwe, jeśli chodzi o rozwój sytuacji, stan epidemii jest stanem nadzwyczajnym – dodawał przedstawiciel wojewody lubuskiego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku