°C

Sobotni Konkurs Sportowy (17.10) – Nadal dwóch finalistów

SKS
 

W trzeciej z październikowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego - żadnemu z uczestników, nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Ostatnia szansa na zdobycie nominacji do finału - za tydzień. Na razie finalistami są: Piotr Szlingert z Lubiszyna i Marek Lasota ze Sławy.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (17.10): 

1. Ile tytułów drużynowego mistrza Polski ze Stalą Gorzów zdobył zmarły wczoraj Andrzej Pogorzelski? Odp. 1 w 1969 roku.

2. Od 3 do 20 grudnia odbędzie się finałowy turniej mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet. W imprezie wystąpi reprezentacja Polski. W którym z krajów odbędzie się turniej i które zespoły będą rywalkami Polek? Odp. W grupie D Polska zagra z: Norwegią, Niemcami i Rumunią. Turniej odbędzie się w Danii i Norwegii.

3. Gdzie odbyły się tegoroczne mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w kolarstwie torowym? Odp. We włoskiej Fiorenzuoli.

4. Które zespoły prowadzą w klasyfikacji wszechczasów w NBA pod względem zdobytych tytułów w lidze? Odp. Los Angeles Lakers zrównali się z Boston Celtics; oba kluby mają po 17 zwycięstw w NBA.

5. Ojciec Igi Świątek to olimpijczyk. W których Igrzyskach startował i w jakiej dyscyplinie? Odp. Tomasz Świątek to olimpijczyk z Seulu w wioślarstwie.

6. Komu przyznano w tym roku tytuł Trenerki Roku w konkursie organizowanym przez Komisję Sportu Kobiet PKOl.? Odp. Malwina Wojtulewicz-Sobierajska została wybrana Trenerką Roku. Wojtulewicz-Sobierajska specjalizuje się w szkoleniu rzutu młotem, a jej podopiecznymi są reprezentanci Polski Joanna Fiodorow i Wojciech Nowicki.

RANKING 2017-2020:

33 – Grzegorz (Gorzów)

31 – Marek (Gorzów)

26 – Jacek S. (Zielona Góra)

18 – Artur (Urzuty)

17 – Piotr (Lubiszyn)

8 – Arkadiusz (Nowa Sól)

7 – Daniel (Zielona Góra)

6 – Marek (Sława)

5 – Marian (Różanówka)

3 – Jacek B. (Zielona Góra)

2 – Dariusz (Nowa Sól), Zdzisław (Torzym), Oskar (Nowe Kramsko)

1 – Czesław (Trzciel), Kazimierz (Myszęcin), Leszek (Mirocin Górny), Zdzisław (Kożuchów), Paulina (Kargowa), Zbigniew (Smolary), Witold (Zielona Góra), Leszek (Torzym).

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku