°C

Zakażony personel szpitala, brak miejsc dla chorych na covid

Fot. Envato
 

Nie 71 łóżek dla pacjentów z covidem, ale tylko 43 miejsca ma obecnie do dyspozycji szpital w Żaganiu. Powód? Wstrzymane przyjęcia na oddział chirurgiczny ze względu na zakażenie personelu. To aż 20 osób chorych na koronawirusa.

Jak mówi Justyna Wróbel-Gądek, rzeczniczka 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, któremu polega żagańska placówka, lecznica jest jedną z kilku w Lubuskiem, która decyzją wojewody została przeznaczona dla chorych na covid na tzw. drugim poziomie zabezpieczenia.

Dla takich pacjentów przeznaczono dwa oddziały – pulmonologiczny i chirurgiczny, w sumie 71 łóżek. Niestety, chirurgia działa w ograniczonym zakresie, zostały wstrzymane przyjęcia:

Na drugim oddziale, pulmonologicznym, wszystkie łóżka – 43 – są zajęte przez pacjentów z koronawirusem, w użyciu są też wszystkie, czyli trzy, respiratory.

Przyszpitalne poradnie działają bez zmian.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku