°C

Rozbudowa MZL na ostatniej prostej

fot. A. Adaszyńska
 

Rozbudowa i modernizacja Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze na ostatniej prostej. Prace wewnątrz placówki dobiegły już końca. Obecnie trwają roboty związane z odnowieniem głównego wejścia do MZL.

– Podjazd dla niepełnosprawnych, który znajdował się od strony starówki, został zlikwidowany. W jego miejscu pojawią się nowe schody prowadzące do wejścia. Z kolei osoby z dysfunkcją ruchu będą mogły dostać się do wnętrza muzeum od strony ul. Doktora Pieniężnego – mówi Leszek Kania, dyrektor MZL:

Oficjalne otwarcie nowej części muzeum było planowane na pierwszą połowę listopada. – Ze względu na pandemię, prawdopodobnie uroczystość nie odbędzie się – dodaje Kania:

W nowej części muzeum znajduje się m.in. wystawa multimedialna przedstawiająca historię Zielonej Góry i regionu. Na jednej z kondygnacji prezentowana jest także sztuka współczesna. Ponadto, znajduje się tam sala koncertowa i edukacyjna oraz magazyn na muzealne zbiory.  Koszt inwestycji to 20 mln zł.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku