°C

Gorzowska lecznica szpitalem koordynującym COVID-19 w Lubuskiem

fot:Radio Gorzów
 

Nie 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach, jak poinformowało kilka dni temu Ministerstwo Zdrowia, ale Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie będzie w Lubuskiem najważniejszą obecnie placówką, bo koordynującą opiekę nad pacjentem z COVID-19. Taką decyzję podjął w poniedziałek (12 października) po południu wojewoda Władysław Dajczak.

W czwartek, 8 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że „w związku z rosnącą liczbą  zachorowań, baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 zostanie powiększona. Decyzjami wojewodów powstanie 16 szpitali koordynacyjnych.

„Szpitale trzeciego poziomu zostaną przekształcone w szpitale koordynacyjne. Dzięki temu liczba łóżek zwiększy się o blisko 4 tys. miejsc”

– podał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szpitalami koordynacyjnymi będą główne szpitale w danym województwie ukierunkowane na opiekę nad pacjentem z COVID-19. Taka placówka wspólnie z wojewódzkim zespołem zarządzania kryzysowego będzie koordynować ruch objawowych pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.” Równocześnie Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej podało też listę 16 szpitali koordynacyjnych w kraju, wśród nich, jako jedyny w naszym województwie, szpital w Żarach. 

Jednak Lubuski Urząd Wojewódzki  8 października nie potwierdził tej wiadomości, a losy, który szpital będzie w Lubuskiem koordynował działania, ważyły się do poniedziałku, 12 października. Pod uwagę brane były nie tylko Żary, ale również Nowa Sól i Gorzów.

Wojewoda Władysław Dajczak ostatecznie podjął decyzję, by wiodącą placówką ustanowić ten ostatni.

Jak poinformował nas dyrektor biura wojewody Karol Zieleński, co się z tym dokładnie wiąże, na jakich zasadach funkcjonował będzie szpital w Gorzowie i jak ma wyglądać koordynacja, dowiemy się we wtorek, 13 października.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku